Aicinājums piedalīties projektā par akadēmisko integritāti

Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) zinātnieki ir iesaistījušies Erasmus+ “KA2-Cooperation for Innovation and the Exchange of Good Practices, Strategic Partnerships for Higher Education” programmas projektā Nr. 2016-1-CZ01-KA203-023949 “Eiropas līmeņa tīkls akadēmiskās integritātes veicināšanai” (ENAI – European Network for Academic Integrity). Projekta ilgums ir 3 gadi (01.09.2016. – 31.08.2019) un tā konsorcijs ietver sevī 12 institūcijas: Mendel University in Brno (Čehija, vadošais partneris), University of Konstanz (Vācija), Mykolas Romeris University (Lietuva), Coventry University (Apvienotā Karaliste), Nottingham Trent University (Apvienotā Karaliste), Canakkale Onsekiz Mart University (Turcija), Riga Technical University (Latvija), University of Insubria (Itālija), University of Maribor (Slovēnija), University of Nicosia (Kipra), University of Porto (Portugāle) un Slovak Centre of Scientific and Technical Information (Slovākija). No RTU puses projekta ir iesaistīti Alla Anohina-Naumeca (Datorzinātnes un informācijas tehnoloģijas fakultāte), Ilze Birzniece (Studiju departaments) un Tatjana Odiņeca (Studiju departaments).

Projekta fokusā ir plaģiātisms, negodīga rīcība zinātniskajā darbībā, špikošana un citi akadēmiskās uzvedības pārkāpumi. Tā primārās mērķa grupas ir augstākās izglītības iestāžu studenti un akadēmiskais un administratīvais personāls. Sekundārās mērķa grupas ir arī biznesa organizāciju pārstāvji, augstākās izglītības iestāžu neakadēmiskais personāls un topošie studenti. Projektā ir paredzēti 3 galvenie rezultāti: augstākās izglītības iestāžu akadēmiskajam personālam un studentiem paredzēti mācību materiāli par akadēmisko integritāti, rīku kopums starpnozaru sadarbībai akadēmiskās integritātes jautājumos, un rokasgrāmata akadēmiskās integritātes pilnveidošanai. Papildus tam tiks organizēti mācību semināri un ikgadējās konferences par akadēmiskās integritātes jautājumiem. Projekta ietvaros ir plānots arī izveidot Eiropas līmeņa tīklu akadēmiskās integritātes veicināšanai, kura kalpotu par platformu pieredzes, labās prakses piemēru, ideju un materiālu apmaiņai un diskusiju veicināšanai ar mērķi palīdzēt augstākās izglītības iestādēm novērst akadēmiskās uzvedības pārkāpumus un veicināt akadēmisko integritāti.

Šī gada 5.-7.oktobrī notika pirmā projekta sapulce, kuras laikā tika apspriesti jautājumi saistībā ar projekta mērķiem un rezultātiem, tā pārvaldību, darba plānu un iegūstamo rezultātu saturu. Papildus tam notika aktīva darbošanās pie projekta rezultātiem, projekta dalībniekiem strādājot mazās grupās  pēc World Cafē principa, kā arī tika izveidots pirmais uzmetums Eiropā veidojamā Akadēmiskās integritātes tīkla statūtiem.

Asociētā profesore Alla Anohina-Naumeca aicina RTU kolēģus, kurus interesē akadēmiskās integritātes jautājumi vai ir plaša pieredze šādu jautājumu risināšanā studiju kursos, sagatavot kopīgu rakstu, apkopojot pieredzi, un iesniegt to 2017.gada 26.-27.maijā plānotajai starptautiskajai konferencei “Plagiarism across Europe and Beyond”, kas notiks Čehijā (https://plagiarism.pefka.mendelu.cz/). Interesentus lūdzu sazināties, izmantojot elektronisko pastu alla.anohina-naumeca@rtu.lv