Dmitrijs Krjukovs

Darba vieta: Ernst&Young AB

Amats: vecākais konsultants

Izglītība: augstākā

Pāris vārdos aprakstiet uzņēmumu, kur strādājat!

- Ernst&Young ir starptautiskā kompānija, kas ir viena no tā saucama „liela četrinieka” (Big4) un pamatā sniedz revīzijas un konsultācijas pakalpojumus.

Kā nonācāt līdz šim amatam?

- Apzināti izvēlējos gan kompāniju, gan amatu.

Kādēļ strādājat tieši šajā uzņēmumā?

- Laikam ticu, ka šis ir labākais uzņēmums savā nozarē.

Vai apzināti meklējāt darbu?

- Apzināti izvēlējos gan kompāniju, gan amatu.

Kādas bija prasības stājoties amatā (iepriekšējā pieredze, izglītība, u.c.)?

- Prasības ir atkarīgas no tā, uz kādu pozīciju pretendē cilvēks, kā arī pretendenta iepriekšējā pieredze. Ņemot vērā, ka revīzijas un konsultāciju pakalpojumu sniedzēju uzņēmumos ir stipri attīstītas darbinieku apmācības programmas, kā arī tā saucamais „kolēģu koučings”, pretendentiem bez īpašas pieredzes (augstskolu absolventiem) ir vairāk svarīgas iekšējas īpašības un „domāšanas stils”. Protams, pieredzējušiem pretendentiem lielu lomu spēlē arī viņu dzīves ceļš, izglītība, uzkrāta pieredze un zināšanas.

Aprakstiet, lūdzu, savus darba pienākumus un dodiet vienas tipiskas darba dienas piemēru.

- Darba pienākumus var raksturot apmēram šādi - kvalitatīvi un efektīvi palīdzēt klientiem risināt viņu problēmas realizējamo projektu ietvaros, koordinēt jaunāku kolēģu darbu un veicināt jaunu projektu iegūšanu.

Kādās proporcijās ir darbs ar datoru, klientiem, kolēģiem?

- Proporcijas ir ļoti atkarīgas no projekta specifikas, komandas un lomas projektā. Un ņemot vērā, ka izmantojot datoru var strādāt un komunicēt ar klientiem un kolēģiem, var teikt, ka proporcijas ir aptuveni vienādas.

Vai jūsu darbā ir svarīgi, ka ieguvāt IT izglītību?

- Protams ;)

Ko bija nepieciešams apgūt patstāvīgi, iemācīties papildus?

- Apmācība, manuprāt, ir nepārtraukts process, kas dzīvam cilvēkam nekad neapstājās. Neviena skola nekad nespēs iemācīt visu, kas būs vajadzīgs dzīvē. Līdz ar to vienmēr jābūt gatavam apgūt kaut ko jaunu, tai skaitā to, kas saistīts ar darba specifiku.

Kādas svešvalodas jums sanāk lietot darba ietvaros?

- Līdzīgi citām starptautiskām kompānijām darba valoda komunikācijā ar citiem ofisiem ir angļu. Tomēr atkarībā no projektiem nākas sastapties ar turku, igauņu, lietuviešu un zviedru valodām.

Kādām rakstura īpašībām jāpiemīt, lai ieņemtu šo amatu, veiktu dotos pienākumus?

- Nav tādu „viennozīmīgi nepieciešamo” rakstura īpašību, tomēr tādas īpašības, kā strukturēta un analītiskā domāšana, spēja argumentēt, precizitāte, cītīgums, neatlaidība un mērķtiecība viennozīmīgi ļoti noderēs. Un, protams, iekšēja motivācija!