Dace Znotiņa

Darba vieta: RTU DITF Centrālais dienests

Amats: IS Administratore

Izglītība: RTU DITF LDI maģistrs

Kāpēc nolēmi mācīties datorzinātnes? Un kāpēc tieši RTU?

- Vidusskolā patika informātika un redzot, cik plašā jomu klāstā iespējams strādāt ar datoriķa izglītību, nolēmu studēt datorzinātnes. Izvēle bija starp LU un RTU, bet RTU piesaistīja tas, ka ir plašāks programmu klāsts datorzinātnēs, tāpēc iestājos RTU.

Vai tas, ko Tu sākumā gaidīji no universitātes, un tas, ko saņēmi, atšķīrās?

- Sākumā bija radies priekšstats, ka tiks mācītas vairāk praktiskas lietas. Bet pabeidzot studijas ne brīdi nebija jāšaubās, ka tieši teorētiskās zināšanas ir vairāk noderīgas, jo prkatiskās var iemācīties arī pēc tam.

Vai ir kādi priekšmeti, kas ir īpaši palikuši atmiņā, kas vēlāk ir noderējuši turpmākajā darbā?

- Īpaši visi tie priekšmeti, kur mācīja par sistēmām vispārīgā līmenī, jo tās zināšanas palīdz ne tikai strādājot ar datorsistēmām, bet arī citur.

Vai uzskati, ka universitātē sniegtās zināšanas ir pietiekamas, lai turpinātu strādāt savā specialitātē?

- Jā, uzskatu, ka zināšanas ir pietiekamas, jo sīkākas prkatiskas lietas katrs var apgūt vēlāk atkarībā no vajadzības. Iegūtā zināšanu bāze ir ļoti labs pamats tālākām studijām vai darbam.

Kad Tu sāki strādāt un par ko?

- Sāku strādāt bakalaura studiju 3. gadā fakultātē pie mājas lapas izstrādes projekta. Pēc projekta pabeigšanas turpinu uzturēt informāciju lapā.

Kas tad Tu tagad vairāk esi - programmētājs vai analītiķis?

- Analītiķis.

Ar kādām tehnoloģijām strādā?

- Šobrīd darba vajadzībām netiek izmantotas sarežģītas tehnoloģijas, pārsvarā HTML un SQL datu bāzes.

Vai esi domājis par iespēju strādāt citur?

- Jā, taču tas varētu būt darbs, kas nav tieši saistīts ar datorzinātnēm, bet kur ir iespējams izmantot iegūtās zināšanas.

Tu saki, ka strādāji jau studiju laikā. Vai nebija grūti abas šīs lietas apvienot?

- Nē, manā gadījumā darbs un studijas viens otru papildināja, jo prakstiskajiem darbiem varēju izmantot esošas sistēmas no darba.

Kā ir ar darba vietu un darba laiku? Cik brīvs vai noteikts tas ir?

- Mans darbs ļauj strādāt no mājām man ērtā laikā, taču tas prasa būt sasniedzamai, ja ir nepieciešams izpildīt kādu darba uzdevumu.

Vai ikdienā daudz sanāk strādāt ar kolēģiem?

- Šobrīd ikdienā ar kolēģiem saskaros maz.

Tavuprāt, kas ir galvenās īpašības, kas nepieciešamas, lai varētu strādāt līdzīgā amatā kā Tu?

- Pacietība, atbildības sajūta un spēja organizēt savu laiku.