Jurijs Zaļčenko

Darba vieta:

• SIA “Viva - Z” (pašlaik),
  • pirms tā SIA “Avers centrs”

Amats: Attīstības direktors (pašlaik), ārējas loģistikas direktors

Izglītība: RTU, DADI, 1997-2004, maģistra grāds.

Pāris vārdos aprakstiet uzņēmumu, kur strādājat!

- Pašlaik, tas ir ģimenes uzņēmums, kas nesaistās ar RTU iegūto specialitāti. Bet pirms tas strādāju uzņēmumā, kurš ir saistīts ar loģistiku ? uzņēmuma galvenais uzdevums bija nodrošināt sakaru starp klientu un piegādātāju. Uzņēmums bija starpelements, starp šīm divām pusēm: patērētājs un piegādātājs, nodrošinot finansu un resursu plūsmu no viena gala uz otru.

Kādēļ strādājat tieši šajā uzņēmumā?

- Vēl studiju laikā bija iespēja strādāt šajā uzņēmumā, kaut viss tas process nebija vēl pazīstams, mani paņēma uz diezgan augstu amatu. Tas nebija bez paziņu palīdzības.

Kāda ir darba specifika? Darbs ar datoru, ar klientiem, ar kolēģiem?

- Protams, tas ir darbs ar klientiem. Un es nebiju vienīgais cilvēks, kurš strādāja ar klientiem, mēs bijām komanda, tātad, bija jāstrādā arī ar kolēģiem.

Kādas svešvalodas jums nākas lietot darba ietvaros?

- Tā kā, es labi zinu gan vācu, gan angļu valodas es lietoju gan vienu, gan otro, arī mazliet spāņu, bet to pavisam maz.

Cik noslogota bija jūsu darba diena?

- Diena ir noslogota no sākuma līdz beigām.

Kādus programmatūras rīkus jūs izmantojāt savā darbā?

- Savā darbā mēs izmantojām Axapta sistēmu, protams arī Excel un citu programmatūru.

Kādas zināšanas ir nepieciešamas darbam tajā uzņēmuma, jūsu vai līdzīgajā amatā?

- Šīs darbs bija vairāk saistīts ar loģistiku. Un loģistika šeit bija vairāk plašāks jēdziens, nekā mēs to saprotam, domājot par auto pārvadājumiem. Tātad, ir vajadzīgas zināšanas šajā jomā ? loģistikā. Arī svarīgas bija zināšanas modelēšanā.

Kuras zināšanas jūs ieguvāt, studējot RTU, kuros priekšmetos?

- Visas zināšanas es ieguvu, studējot mūsu universitātē, Merkurjeva katedrā. Priekšmeti tādi arī bija - saistīti ar modelēšanu un loģistiku.

Ko bija nepieciešams apgūt patstāvīgi, iemācīties papildus?

- Lielas vajadzības pēc kādām papildu zināšanām nebija, protams, toreiz man pietrūka praktisko zināšanu, bet to trūkums bija novērsts jau strādājot.

Kam studiju laikā būtu jāpievērš uzmanība, lai ieņemtu līdzīgo amatu?

- Gandrīz visam. Bet, protams, galvenie ir tie priekšmeti, kuri dod specifiskas zināšanas lai strādātu šajā jomā. Kas tie ir par priekšmetiem, ir zināms. Arī citi priekšmeti ir svarīgi, par tiem arī nedrīkst aizmirst. Bet kam visvairāk jāpievērš uzmanība, tā ir prakse. Kad es atnācu strādāt es īsti nezināju, kā un ko darīt. Mums studijās pietrūka prakses.

Kādas bija jūsu izaugsmes iespējas?

- Uzsākt, jebkurā gadījuma vajadzēs no tukšas vietas, un tas ir atkarīgs no paša cilvēka, vai viņu ievēros un vai cilvēks tiks tālāk, vai nē. Manā gadījumā, man sanāca uzreiz ieņemt augstāku amatu, līdz ar to arī atbildība bija lielākā, pienākumu bija vairāk arī. Vēl studiju laikā man nebija pietiekami pieredzes, līdz ar to, es mācījos no savām kļūmēm.

Vai domājat studēt tālāk?

- Pagaidām, nē. Pagaidām, es neredzu vajadzības pēc doktora studijām. Bet, kas zina? Var būt vēlāk arī nolemšu turpināt mācības.

Kādām rakstura īpašībām jābūt, lai strādātu šajā amatā?

- Cilvēkā jābūt komunikācijas spējām, lai strādātu komandā, cilvēkam jāzina tas, ko viņš dara.